خمیر دندان کودک

خمیر دندان کودک

نخ دندان کشیدن یکبار در روز و مسواک زدن دو بار در روز عادت های بسیار مهمی برای دفع پوسیدگی دندان کودکان و بیماری های لثه است. اکثر والدین ایده خوبی در مورد بهداشت عمومی دهان و دندان دارند. با این حال ، در مورد دندانپزشکی کودکان، سوالات زیادی در مورد خمیر دندان وجود دارد. آیا فلوراید برای نوزادان بی خطر است؟ چه موقع استفاده از خمیر دندان برای بچه ها مشکلی ندارد؟ خوب ، ما تمام پاسخ های شما را در راهنمای انتخاب بهترین خمیر دندان کودک از نوزادی تا سال های مدرسه آورده ایم.

چه زمانی باید از خمیردندان برای کودکان استفاده شود؟

شما می توانید دهان کودک را از همان بدو تولد با پاک کردن لثه ها با یک پارچه نرم یا یک قطعه گاز مرطوب ، شروع به تمیز کردن دهان کنید. باید مسواک زدن دندان های کودک را به محض ظهور اولین دندان آنها شروع کنید. از یک مسواک کوچک ، نرم و به اندازه نوزاد و یک لکه کوچک از خمیر دندان به اندازه یک دانه برنج استفاده کنید. والدین اغلب نگران استفاده از خمیر دندانهای حاوی فلوراید برای نوزادان هستند اما استفاده از آن در دوز مناسب به محض دیدن اولین دندان توصیه می شود.

فلوراید ، در دوز مناسب ، برای نوزادان کاملاً بی خطر است. فلوراید یک ماده معدنی طبیعی است که دندان ها را تقویت می کند ، از مینای دندان در برابر اسیدهای حفره ای موجود در پلاک محافظت می کند و همچنین به از بین بردن برخی از باکتری های بد دهان کمک می کند. در حالی که خمیر دندانهای بدون فلوراید برای نوزادان وجود دارد که برای بچه های بسیار کوچک به بازار عرضه می شود ، انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می کند که از خمیر دندانهای حاوی فلوراید معمولی به مقدار خیلی کم استفاده کنید. آنها متذکر می شوند که معرفی زود هنگام فلوراید فوایدی دارد زیرا حدود 25٪ از کودکان قبل از شروع مهد کودک دارای مشکلات مربوط به دندان بوده اند. با توجه به اینکه پوسیدگی دندان شایع ترین بیماری مزمن در دوران کودکی است ، اقدامات پیشگیرانه مانند استفاده از خمیر دندانهای حاوی فلوراید ضروری است.

خمیر دندان کودک

بچه ها چقدر باید از خمیر دندان استفاده کنند؟

اخیراً گزارش شده است که 40٪ از کودکان بیش از حد از خمیر دندان استفاده می کنند. در حالی که فلوراید برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ضروری است ، اما مقادیر بیش از حد زمانی که دندان هنوز در حال رشد است می تواند منجر به فلوروز شود. فلوروز خفیف باعث لکه های سفید روی دندان در هنگام رویش می شود ، در حالی که فلوروز شدیدتر باعث ایجاد حفره و تغییر رنگ قهوه ای تیره می شود. از آنجا که نوزادان و بچه های کوچک نمی دانند چگونه خمیر دندان را از دهان خود بیرون بریزند ، خمیردندان در دهان آنها باقی می ماند که می تواند مشکل را تشدید کند.

بنابراین ، والدین چه کاری باید انجام دهند؟ استفاده از مقدار صحیح خمیر دندان باعث می شود که دندان های کودک کوچک شما از پوسیدگی دندان محافظت شده و فلوراید زیادی دریافت نکنند. در ادامه دستورالعمل هایی در مورد استفاده از خمیر دندانهای حاوی فلوراید برای کودکان ارائه شده است:

بچه های متولد شده تا سه سال – از یک لکه کوچک (به اندازه یک دانه یا برنج) استفاده کنید

بچه های سه ساله و بالاتر – از مقداری به اندازه نخود استفاده کنید

به محض توانایی ، از بچه ها بخواهید که از خمیردندان بیشتری در هنگام مسواک زدن استفاده کردن و خودشان مسواک زدن را تمام کنند. وقتی بچه ها به سن نوجوانی می رسند ، هنوز به مقدار زیادی خمیر دندان حاوی فلوراید احتیاج ندارند. به اندازه یک روبان نازک روی سر مسواک کافی است.

بهترین خمیر دندان کودک چیست؟

خمیر دندان کودکبهترین خمیر دندان بچه ها خمیردندان هایی است که آزمایشات بالینی یا آزمایشگاهی بر روی محصول انجام شده و خمیر دندان ایمن و موثر شناخته شده است. فراتر از آن ، اطمینان حاصل کنید که حاوی فلوراید است و به خاطر داشته باشید که دارای طعم های مناسب بچه ها نیز باشد. وقتی بچه ها طعم و مزه خمیردندانشان را دوست دارند ، بیشتر تمایل دارند مسواک بزنند.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که گذشته از نخ دندان ، مسواک زدن و استفاده صحیح از خمیر دندانهای حاوی فلوراید برای بچه ها ، یکی دیگر از راه های مهم برای سالم نگه داشتن لبخندهای کوچک ، مراجعه منظم به دندانپزشک است.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.