شامپوی گیاهی و 30 گیاه طبیعی برای رشد و ضخامت مو

شامپوی گیاهی - کارخانه های شامپو - رشد ضخامت مو - درمان ریزش مو

30 گیاه طبیعی برای رشد و ضخامت مو

ریزش مو مشکلی رایج است که هم مردان و هم زنان به آن مبتلا می­شوند. در این مورد مو ها به دلیل طاس شدن، نازک شدن یا عقب رفتن خط مو می ­ریزند. این بیماری به آرامی پیش می­رود و گاهی شما اصلا متوجه این مشکل نمی­شوید تا زمانی که مقدار زیادی مو از دست می­دهید. پی بردن به این نکته که مو هایتان در حال ریزش است می­تواند منجر به ترس، اضطراب و اغتشاش فکری شما شود. گاهی انتخاب بین محصولات زیادی که در بازار موجود است و قول رویش مو به شما می­دهد، سخت می­شود. به همین دلیل برخی از کارخانه های شامپو اقدام به تولید شامپوی گیاهی برای افزایش رشد و ضخامت مو و همچنین درمان ریزش مو نمودند.

درحالیکه برخی محصولات گیاهی هستند، غیرممکن است به اثر محصولات شیمیایی بر پوست سر خود و بررسی شیمیایی تک تک مواد به کار رفته در فمرمولاسیون آگاه شوید. پس بهتر است به شامپوی گیاهی مراجعه کنید.

استفاده از گیاهان برای درمان ریزش مو و بهبود رشد و ضخامت مو، برای قرن ها پیش از شایع شدن استفاده از محصولات شیمیایی، درمان معمول این مشکل بوده است. با وجود اینکه محصولات موجود در بازار ، قول استفاده از ترکیبات گیاهی را در فرمولاسیون خود به شما می­دهند اما پر از مواد شیمیایی هستند. این موضوع، استفاده از شامپوی گیاهی مطمئن هسل را در اولویت قرار می­دهد.

گیاهان زیادی وجود دارند که برای رویش مو استفاده می­شوند و هرکدام ویژگی منحصر به فردی دارند که آن­ها را برای استفاده بعنوان محصولات مراقبت مو، ایده آل می­کند. البته اکثر این گیاهان دارای شامپو هستند که می توانید از آنها نیز استفاده کنید.

گیاهان مناسب رویش مو

انگور فرنگی هندی

اقاقیا

زغال اخته هندی

حنا

شنبلیله

گیاه دم اسبی

اسطوخودوس

رازیانه

گزنه

همیشه بهار و شامپوی گیاهی آن

بابونه

آرنیکا

قاصدک

شیرین بیان

رازک

سیر و شامپوی گیاهی آن

نعناع

سنا

ختمی

آویشن و شامپوی گیاهی آن

جعفری

شاهی

پر سیاوشان

1)انگور فرنگی و شامپوی گیاهی آن

شامپوی گیاهی - کارخانه های شامپو - رشد ضخامت مو - درمان ریزش مو

نام علمی: Phyllanthus Emblica

انگورفرنگی، میوه ­ای پر از ویتامین C و آنتی اکسیدان­های متنوع دیگری است که به تولید کلاژن کمک می­کنند. کلاژن، رویش مو را تقویت کرده و رویش موی محکم را تضمین می­کند.

پودر هسته انگور خشک می­تواند با روغن نارگیل ترکیب شود. همچنین می­توانید پودر آن را با  آب مخلوط کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد. خمیر به صورت ماسک به مدت حداقل 30 دقیقه روی موهای شما قرا ر می­گیرد. سپس با آب سرد شسته می­شود. شرکت هسل به عنوان یکی از برترین کارخانه های شامپو در کشور برای راحتی شما اقدام به تولید شامپوی گیاهی با عصاره هسته انگور در کنار عصاره انار نموده تا به راحتی بتوانید با استفاده از این شامپو به ترمیم مو خود بپردازید.

فواید انگور فرنگی

رویش مو

کاهش خاکستری شدن مو

بهبود وضعیت شوره و پوسته سر

بعنوان نرم کننده هم عمل می­کند

2)اقاقیا

نام علمی: Acacia Concinna

این گیاه از پوست درخت، برگ­ و غلاف درخت اقاقیا به دست می­آید. پودر آن برای استقامت مو، کنترل شوره سر و تمیز کننده ملایم پوست سر مناسب است. تقریبا مانند انگور فرنگی استفاده می­شود. می­تواند به شکل پودر همراه با روغن حاملی مانند روغن نارگیل استفاده شود. یا می­تواند بعنوان ماسک مو به صورت پودر ترکیب شده با آب به شکل خمیر استفاده شود. میوه خشک شده اقاقیا نیز به صورت خیس شده در آب برای آماده سازی پاک کننده موثر استفاده می­شود. این روش یکی از موثرترین گیاهانی است که رویش مو را تشدید می­کند.

فواید  اقاقیا

نظافت و سلامتی پوست سر شما را تضمین می­کند

شوره سر را کنترل می­کند

رشد و ضخامت مو

ریشه موها را تقویت می­کند

3)زغال اخته

نام علمی: Sapindus

این گیاه در بالای لیست گیاهان تقویت کننده رویش مو قرار می­گیرد. زغال اخته هندی، میوه­ای است که خشک شده و  به صورت پودر شده یا به صورت کامل استفاده می­شود. میوه آن به مدت طولانی برای تولید صابون استفاده می­شده است. میوه را در آب در حال جوش غوطه ور کنید . محلول حاصل برای پاک کردن مو  استفاده می­شود. این ماده ترکیبی موثر برای ریزش مو است.

خواص زغال اخته

فولیکول های مو و پوست سر را تغذیه می­کند

رشد مو را بهبود می­بخشد

پوست سر را تمیز می­کند

ضدالتهاب و ضد عفونت

4)حنا و شامپوی گیاهی آن

نام علمی: Lawsonia inermis

حنا به طور معمول برای رنگ کردن مو به کار می­رود. اما برای سلامت کلی موهای شما نیز مفید است. این گیاه خواص آنتی اکسیدانی وضد میکروب دارد. روغن اضافه را از پوست سر حذف کرده و از لخته شدن خون جلوگیری می­کند.برگ حنا پودر شده، ترکیب شده و برای چند ساعت کنار گذاشته می­شود. سپس خمیر روی موی سر گذاشته شده و برای چندساعت می­ماند. در نهایت با آب شسته می­شود. کارخانه های شامپو معمولا در تولیدات خود از این گیاه استفاده می کنند.

خواص حنا

رنگ طبیعی مو

درمان موی چرب

PH مو را تنظیم می­کند.

آسیب های مو را برطرف می­کند

5)شنبلیله

نام علمی: Trigonella foenum-graecum

شنبلیله نرم کننده طبیعی مو است. دانه­های آن را در آب  خیس کنید. محلول حاصل، محلول لزجی است که  به ترکیب اقاقیا، انگور فرنگی و حنا  اضافه می­شود. این ترکیب درطول شب در آب خیس خورده و سپس روی مو به کار می­رود. می­توانید مقداری ماست هم به آن اضافه کنید تا از مزیت لاکتیک اسید بهره ببرید.

فواید شنبلیله:

گردش خون پوست سر را افزایش می­دهد.

رشد و ضخامت مو

نرم کننده مو است

6) Brahmi

نام علمی: Bacopa Monnieri

Brahmi  به فرم روغن و پودر برای جلوگیری از ریزش مو و ضخیم­تر شدن و سلامتی مو استفاده می­شود. پودر آن را با آب ترکیب کرده و روی مو و پوست سر  برای یک ساعت  قرار دهید. ماساژ سر با روغن  Brahmi  برای از بین بردن استرس و در نتیجه کاهش ریزش مو بسیار موثر است. کارخانه های شامپو معمولا در تولیدات خود از این گیاه استفاده می کنند.

فواید  Brahmi :

کاهش استرس و ریزش مو

تقویت رویش مو

تغذیه کننده پوست سر

7) Neem  یا سنجد

نام علمی:  Azadirachta indica

روغن Neem رویش مو را افزایش داده و مو را ابریشمی و درخشان می­کند. ریزش مو و تحریکات پوست سر را کاهش می­دهد. برگ Neem می­تواند بعنوان نرم کننده برای تغذیه پوست سر  و جلوگیری از خشکی و پوسته پوسته شدن آن به کار رود.

فواید  Neem   :

شوره سر را کنترل می­کند

تقویت کننده و پاک کننده پوست سر است

ویژگی­های ضد باکتریایی آن، عفونت را از پوست سر دور نگه می­دارد.

8)گیاه دم اسب

نام علمی: Equisetum arvense

این گیاه برای رویش مو و حفظ سلامتی پوست سر بسیار موثر است. رگ­های خونی را تحریک کرده و گردش خون را افزایش می­دهد. دو قسمت آب را با یک قسمت از دم اسبی خشک شده ترکیب کنید. محلول حاصل را روی مو به کار ببرید.

فواید دم اسبی:

گردش خون را با تحریک رگ­ ها افزایش می­دهد.

نرم کننده طبیعی مو است

9)گل مروارید

نام علمی:  Eclipta Alba

این گل ، داروی قدیمی است که برای قرن ها در هند استفاده می­شده است. برای درمان ریزش مو و جوانسازی پوست سر به کار می­رود. می­توانید این گیاه را به صورت ترکیب پودر گل مروارید با روغن دیگر روی مو به کار ببرید. اگر برگ تازه  آن را دارید، آسیاب کرده و خمیر حاصل را به طور مستقیم روی مو به کار ببرید.

فواید  گل مروارید:

رشد و ضخامت مو

مو را درخشان می­کند

10)اسطوخودوس

نام علمی: Lavendula officinalis

این گیاه به خاطر عطر متفاوت و دلپذیر خود معروف است. این گیاه به خاطر خاصیت ضد تحریک پذیری و ضد میکروبی در محصولات مراقبت مو به کار می­رود. این ترکیب، ضد حشره طبیعی است که برای محافظت مو از شپش به کار می­رود. می­توانید روغن آن را با چند قطره از روغن دیگر ترکیب کرده و روی مو به کار ببرید.

فواید اسطوخودوس

روغن مو را کنترل می­کند

دفع کننده حشرات طبیعی است

پوست سر را سالم نگه می­دارد

11) فلفل قرمز و شامپوی گیاهی آن

شامپوی گیاهی - کارخانه های شامپو - رشد ضخامت مو - درمان ریزش مو

فلفل قرمز یکی دیگر گیاهان دارویی موثر در تقویت رشد مو و تقویت آن می باشد. خاصیت ضد میکروبی فلفل قرمز برای پوست سر مفید بود بوده و همچنین موجب افزایش گردش خون شده و پوست سر را تقویت تغذیه می کند. شامپوی گیاهی فلفل موجب رشد و ضخامت مو شده و ترکیب آن با روغن زیتون معجونی معجزه آسا برای موی سر را ایجاد می کند. کارخانه های شامپو معمولا در تولیدات خود از این گیاه استفاده می کنند.

فواید فلفل قرمز:

رشد و زخامت مو

تقویت گردش خون

خاصیت ضد میکروبی

12)گزنه

نام علمی: Urtica dioica

گزنه راه حل موثری  برای درمان ریزش مو است. پوست سر را تحریک می­کند  و گردش خون را بهبود می­بخشد. همچنین  تار موها را تقویت می­کند. می­توانید آن را رنده کرده، خمیر حاصل را با روغن زیتون مخلوط کرده و روی مو به کار ببرید.

فواید گزنه:

درمان ریزش مو

گردش خون را بهبود می­بخشد

آسیب مو ها را کاهش می­دهد.

13)  Saw Palmetto

نام علمی: Serenoa repens

Saw Palmetto  از تبدیل تستوسترون به  دهیدرو تستوسترون جلوگیری می­کند. دهیدرو تستوسترون در ریزش مو نقش دارد. درنتیجه این گیاه از ریزش  مو جلوگیری کرده و رویش مو را بهبود می­بخشد. این گیاه را می­توانید به صورت مکمل استفاده کنید. همچنین می­توانید موهایتان را با این گیاه بشوئید.

فواید  Saw Palmetto

درمان ریزش مو

تغذیه کننده  پوست و موی سر

14)جنسینگ و شامپوی گیاهی آن

جینسینگ گیاهی با خواص فوق العاده برای موهای سر است. مصرف جنسینگ باعث جلوگیری از ریزش موی سر می شود. ریشه گیاه جنسینگ می تواند پوست سر را شاداب کرده و به رشد موها کمک نماید. شستشوی موهای سر با شامپوی گیاهی جنسینگ موهای شما را پر پشت تر می کند. معمولا در برخی از کارخانه های شامپو از جینسینگ نیز به مقداری استفاده می شود. اما شرکت هسل اقدام به تولید شامپوی گیاهی با عصاره جنسینگ در کنار کراتین نموده تا به طور کامل بتوانید موهای خود را تقویت نمایید. شامپو کراتین مجموعه طنین بهداشت پارس به گفته مصرف کنندگان، بهترین در بین همه محصولات تولید شده در کشور است.

فواید جنسینگ:

جلوگیری از ریزش مو

پر پشت کردن موی سر

15)کامفری و شامپوی آن

نام علمی: Symphytum officinale

کامفری یکی از بهترین گیاهان برای رویش مو است و از عصاره آن برای جلوگیری از گره خوردن مو استفاده می­شود. از ویتامین­ ها و مواد معدنی تشکیل شده که در رویش مو موثرند. کامفری پوست سر را تحریک کرده و آن را از خشک شدن حفظ می­کند. می­توانید یک قاشق چای خوری از کامفری خشک را در یک فنجان آب داغ جوشانده و برای شستشوی مو استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری سرکه سیب هم به محلول اضافه کنید. هنگامی که محلول سرد شد، آن را روی موی تازه شسته شده بریزید. همچنین می توانید از شامپو کامفری استفاده کنید.

فواید کامفری:

رشد و ضخامت مو

پوست سر را  تحریک می­کند.

از خشکی جلوگیری می­کند.

از گره خوردن مو جلوگیری می­کند.

16)سیر و شامپوی گیاهی آن

شامپوی گیاهی - کارخانه های شامپو - رشد ضخامت مو - درمان ریزش موسیر یک گیاه بسیار شگفت انگیز است که فواید بسیار زیادی برای موی سر دارد. این گیاه موجب تقویت ساقه مو و همچنین افزایش رشد مو می شود. سیر دارای ویتامین‌های B۶ و C، منگنز و سلنیوم است که همگی دارای تاثیر بسزایی در رشد مو‌ها و داشتن مو‌هایی سالم هستند. همچنین باید به خاصیت ضد میکروبی و ضد قارچی سیر و شامپو سیر اشاره کرد که باعث کشته شدن باکتری‌ها شده و سلامتی مو و پوست سرتان را به همراه دارد. شامپوی گیاهی سیر کارخانه هسل، به جد یکی از برترین محصولات بهداشتی در این حوزه بوده که کلیه فواید سیر را بدون بوی سیر به موی شما می آورد. کارخانه های شامپو معمولا در تولیدات خود از این گیاه استفاده می کنند.

فواید سیر:

تقویت ساقه مو

تغذیه مو با ویتامین

از بین بردن شوره

17)همیشه بهار کوهی و شامپوی آن

نام علمی: Arnica montana

ویژگی ضد التهابی این گیاه آن را برای حفظ سلامتی پوست سر مناسب می­کند. این ترکیب برای مقابله با شوره سر نیز مفید است. پوست سر سالم منجر به رشد موی سالم می­شود. روغن گیاه همیشه بهار می­تواند به طور مستقیم روی پوست سر یا در ترکیب با هر روغن دیگری به کار رود.

فواید گیاه همیشه بهارکوهی:

ضد التهاب

کنترل شوره سر

رشد و ضخامت مو

18)گیاه بشقابی

نا م علمی: Centella asiatica

گیاه بشقابی، با روغن زیتون برای ماساژ  پوست سر عالیست.گردش خون و رویش مو را افزایش می­دهد. افزایش گردش خون، پوست سر را تغذیه می­کند که رویش مو را بهبود بخشیده و ریزش مو را کاهش می­دهد.

فواید گیاه بشقابی:

افزایش گردش خون

رشد و ضخامت مو

19) قاصدک

نام علمی: Taraxacum officinale

گیاه قاصدک از لحاظ آهن و ویتامین آ، غنی است. هر دو نرم کننده پوست سر هستند.سلامت پوست سر، تضمین کننده رویش مجدد مو است. چای قاصدک که با جوشاندن یک قاشق غذاخوری قاصدک در دو فنجان آب برای 10 دقیقه تهیه می­شود می­تواند برای آبکشی مو استفاده شود.

فواید قاصدک:

کنترل شوره سر

رشد و ضخامت مو

20)شیرین بیان

نام علمی: Glycyrrhiza glabra

ریشه­های این گیاه دارای ساپونین­های تری ترپن، گلیکوزید و فلاونوئید هاست که پوست سر را تغذیه کرده و هر آسیبی را که توسط عفونت­های قارچی ایجاد می­شود بهبود می­بخشد. این ترکیب بیشتر بعنوان تمیز کننده موثر به کار می­رود. برای استفاده از شیرین بیان بعنوان تمیز کننده موی سر ،  یک قاشق غذاخوری از آن را در سه فنجان آب جوش بریزید. اجازه دهید این گیاه برای یک ساعت بجوشد. پس از سرد شدن، آن را روی پوست سر و مو  به کار ببرید.

فواید شیرین بیان:

تغذیه کننده پوست سر

آسیب سر

21)یوکا

نام علمی: Yucca schidigera

یوکا گیاهی است که بومی صحرای آمریکای شمالی است. به طور سنتی از آن برای تمیز کردن پوست سر و همچنین برای تهیه صابون و شامپو استفاده می­شود چرا که از خارش پوست سر، خشکی و شوره سر جلوگیری می­کند. یوکا می­تواند با آب ترکیب شود تا برای شتسشوی سر به کار رود.

فواید یوکا:

تمیز کننده پوست سر است

از خشکی مو جلوگیری می­کند.

22)رازک

نام علمی: Humulus lupulus

رازک تحریک کنندده رویش مو است. از روغن آن برای افزایش ضخامت مو و رویش مجدد مو استفاده می­شود. همچنین ضدعفونی کننده طبیعی است. برای استفاده از رازک، باید آن را با روغن دیگری به انتخاب خودتان  مخلوط کرده و روی مو به کار ببرید.

خواص رازک:

ضخیم کننده مو

افزایش گردش خون

ضدعفونی کننده طبیعی

23) بابونه و شامپوی گیاهی آن

نام علمی: Matricaria recutitia

بابونه به خاطر عطر آرامبخش خود معروف است. این گیاه را بیشتر به صورت چای استفاده می­کنند. این گیاه همچنین می­تواند برای بهبود رویش موی سالم و همچنین آرامبخش پوست سر به کار رود. بعلاوه این گیاه هایلایت کننده طبیعی مو است که می­تواند رنگ روشن به موی شما اضافه کند. می­توانید موی خود را پس از شستشو  و استفاده از نرم کننده با چای بابونه آبکشی کنید. کارخانه های شامپو معمولا در تولیدات خود از این گیاه استفاده می کنند.

فواید بابونه:

آرامبخش پوست سر

تغذیه کننده ریشه مو

24)سنا

نام علمی: Cassia obovate

سنا نرم کننده طبیعی موی خشک است. در بعضی نقاط به حنای بلوند معروف است زیرا رنگ طلایی به موی خاکستری اضافه می­کند. برای استفاده، آن را با آب ترکیب کرده تا  قوام یک خمیر را به دست آورد. خمیر را روی موهایتان به کار برده و اجازه دهید یک ساعت بماند. موهایتان را بشوئید تا باقیمانده آن پاک شود.

فواید سنا:

ضد باکتری

درمان ریزش مو

نرم کننده مو

25)گل ختمی

نام علمی: Althaea officinalis

ریشه­های گل ختمی، حاوی لوریک اسید  اسید چرب  است که در روغن نارگیل نیز وجود دارد که آن را  ترکیبی عالی برای  تغذیه مو و رویش مو می­کند. برای استفاده، باید ریشه گل ختمی را به مدت 15 دقیقه در آب بجوشانید. محلول حاصل را به نرم کننده موهایتان اضافه کنید.

خواص گل ختمی:

تغذیه کننده مو

افزایش رشد مو

برطرف کننده گره مو

26)آویشن

نام علمی:  Thymus vulgaris

آویشن منبع غنی از پتاسیم، منیزیم و سلنیوم است. این گیاه، فولیکول­های مو را تحریک می­کند که نتیجه آن رویش مجدد موهاست. همچنین خواص ضدعفونی و ضد قارچی دارد که پوست سر را سلامت نگه می­دارد. روغن آویشن می­تواند با روغن دیگری مخلوط و به کار برده  شود. همچنین می­توانید موهایتان را با آویشن که در آب خیس خورده وسرد شده بشوئید. کارخانه های شامپو معمولا در تولیدات خود از این گیاه استفاده می کنند.

خواص آویشن:

افزایش رویش مو

ضدعفونی

ضد قارچ

27)جعفری و شامپوی گیاهی آن

نام علمی: Petroselinium crispum

جعفری، تولید کراتین و کلاژن را در پوست سر افزایش می­دهد. هر دو برای رویش مو ضروری هستند. گردش خون را افزایش داده و از ویتامین و آنتی اکسیدان تشکیل شده است که می­تواند از آسیب موی ناشی از رادیکال­های آزاد جلوگیری کند. همچنین به ساخت  ملانین  کمک می­کند که  رنگدانه­ای است که منجر به تولید رادیکال آزاد از نور خورشید می­شود. جعفری می­تواند در آب جوشیده و برای شستشوی مو به کار رود.  همچنین می­توانید ماسک جعفری را با رنده و مخلوط کردن آن با آب تهیه کنید.

هشدار:خانم­های باردار نباید مقادیر زیادی جعفری استفاده کنند.

خواص جعفری:

افزایش گردش خون

رشد و ضخامت مو

از آسیب نور خورشید محافظت می­کند.

28) نعناع و شامپوی گیاهی آن

نام علمی: Mentha piperita

نعناع ، گیاهی ضد التهاب و ضد قارچ است که دارای خواص مرطوب کنندگی است. این گیاه معمولا به فرم روغن استفاده می­شود که روی پوست سر و مو بعنوان بهبود دهنده رویش مو استفاده می­شود. گردش خون را بهبود داده و تغذیه فولیکول­ها را افزایش می­دهد. برای افزایش نعناع به روتین مراقبت از موهایتان، چند قطره از آن را با روغن دیگری مخلوط کرده و روی پوست سر و مو هایتان به کار ببرید.

خواص نعناع:

ضدقارچ

ضد التهاب

افزایش گردش خون

مقابله با خارش و التهاب مو

29)مورینگا

نام علمی: Moringa oleifera

مورینگا حاوی تئوسیانات است که فولیکول­ها را تقویت کرده  و از یزش مو جلوگیری می­کند. از این گیاه بعنوان نرم کننده  و بهبود دهنده رویش مو استفاده شود. می­توانید مورینگا را به صورت روغن روی موهایتان به کار ببرید. می­توانید از پودر مورینگا چای تهیه کرده و برای شستشوی موهایتان به کار ببرید. کارخانه های شامپو معمولا در تولیدات خود از این گیاه استفاده می کنند.

خواص مورینگا:

کاهش ریزش مو

تحریک رویش مجدد مو

30)پرسیاوشان

نام علمی: Ginko Biloba

این گیاه ترکیب موثری برای ریزش مو است زیرا گردش خون پوست سر را افزایش می­دهد. 3  مشت از گیاه خشک شده پرسیاوشان را  به دو فنجان آب اضافه کرده و بگذارید بجوشد. محلول را با دقت روی موی تازه شسته شده بریزید.

خواص پرسیاوشان:

افزایش گردش خون

رشد و ضخامت مو

درخشان کننده مو

31) شاهی

نام علمی: Nasturtium officinale

این گیاه حاوی مقادیر زیادی از بیوتین و پتاسیم است که  آن را برای کاهش ریزش مو مناسب می­کند. رویش مو را تحریک کرده و حاوی مقادیر زیادی ویتامین آ است که تار مو را تغذیه کرده و رویش مو را تحریک می­کند. برای تهیه مخلوط آن، یک مشت شاهی را در یک فنجان آب ترکیب کنید. مخلوط را برای چند دقیقه بجوشانید و اجازه دهید سرد شود. محلول را برای شستشوی مو به کار ببرید.

فواید شاهی:

درمان ریزش مو

افزایش استقامت مو

تغذیه پوست سر

32) کالاندولا و شامپوی گیاهی آن

نام علمی: Calendula officincilis

گیاه کالاندولا  بیشتر با نام گل همیشه بهار شناخته شده و منبع غنی از ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان است که به مقابله با تورم کمک می کند. تولید کلاژن را که موجب بهبود جریان خون در پوست سر می­شود و رویش موی سالم را بهبود می­بخشد، افزایش می­دهد. این گیاه مقاومت به کشش مو را افزایش داده و می­تواند به تنهایی یا به همراه روغن مرطوب کننده دیگری به کار رود.

فواید کالاندولا:

تغذیه کننده پوست و موی سر

افزایش کلاژن

بهبود جریان خون

33) بذرکتان

نام علمی: Linum usitatissimum

بذرکتان حاوی مقادیر زیادی اسید چرب ضروری برای مو است. همچنین شامل آنتی اکسیدان­هایی است که رادیکال­های آزاد را خنثی می­کنند طرز استفاده از آن به این صورت است که باید بذر آن را جوشانده تا ژل تشکیل شود. ژل را روی پوست سر و مو به کار ببرید. کارخانه های شامپو معمولا در تولیدات خود از این بذر استفاده می کنند.

فواید بذر رازیانه:

تغذیه کننده مو

خنثی کننده رادیکال­های آزاد

تقویت کننده مو

جلوگیری از ریزش مو

مرطوب کننده مو

نیازی نیست  به دنبال محصولات شیمیایی باشید تا موهایی ضخیم و قوی داشته باشید. یک شامپوی گیاهی مطمئن را به کار ببرید تا موهایی درخشان و بلند که همیشه ارزویش را داشتید، داشته باشید.

شامپوی گیاهی هسل

مجموعه طنین بهداشت پارس، به عنوان بزرگترین تولید کننده محصولات بهداشت فردی در کشور توانسته است با تولید 13 شامپوی گیاهی ، به خوبی این نیاز را رفع کرده و از نظر کیفیت با محصولات مشابه خارجی رقابت کند. کلیه محصولات هسل گیاهی بوده و فواید جادویی گیاهان را برای موهای شما به ارمغان می آورد.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *