شامپو پروتئین گندم

شامپو پروتئین گندم

پروتئین گندم برای مو: فواید و نحوه استفاده از آن

آسیب مو منابع زیادی دارد. گرما ، سفید شدن ، اصطکاک ، درمان های شیمیایی – این لیست ادامه دارد. مهم نیست که به چه علت؛ در هر حال موهای آسیب دیده اغلب نیاز به آبرسانی و تقویت دارد. یکی از موادی که هر دو کار را برای مو انجام می دهد شامپو پروتئین گندم است.

پروتئین گندم نوعی پروتئین است که از جوانه گندم گرفته می شود ، مانند گلوتن یا گلوتامین. در محصولات زیبایی ، در صورت تجزیه به پروتئین های کوچکتر ، معروف به پروتئین گندم هیدرولیز شده ، موثرتر است.

در حالی که گندم (و بخصوص گلوتن ) در دنیای رژیم غذایی با بحث و جدال روبرو بوده است ، پروتئین آن به عنوان ماده ای در تقویت شامپوها و نرم کننده ها به طور مداوم محبوبیت پیدا کرده است.

پروتئین گندم برای مو

از خواص اصلی پروتئین گندم می توان به مرطوب کننده و تقویت کننده بودن آن اشاره کرد. همچنین این پروتئن ساقه مو را تقویت می کند ، رطوبت ایجاد می کند ، از شکستگی جلوگیری می کند و باعث درخشش مو می شود.

به طور کلی شامپو پروتئین گندم هسل برای کسانی که موهای فر ، خشک ، رنگی یا آسیب دیده دارند بهترین گزینه است. همچنین ممکن است مزایایی را برای افرادی که موهای کم پشت دارند ایجاد کند. اگرچه این یک درمان موضعی است ، اما بهتر است کسانی که حساسیت به گندم یا گلوتن دارند از آن اجتناب کنند.

فواید پروتئین گندم برای مو

شامپو پروتئین گندم

پروتئین گندم نوعی پروتئین غیر حیوانی است که از جوانه گندم مانند گلوتن یا گلوتامین گرفته می شود. این ماده به بدن کمک می کند تا آب بدن را تقویت کند. این ترکیب از آبرسانی و تقویت دقیقاً همان چیزی است که اکثر محصولات طراحی شده برای درمان آسیب مو نوید می دهند.

آسیب مو ناشی از هر دو منبع مکانیکی و شیمیایی است ، مانند سفید شدن و آسیب ناشی از گرما که اجزای ساختاری مو را تغییر می دهد و پیوندهای دی سولفید را تحت تأثیر قرار می دهد (موهای سالم غلظت بالایی از این پیوندها دارند). این پروتئن مقدار زیادی از این پیوندهای دی سولفید را دارد و استفاده از آن می تواند به اتصال پیوندهای شکسته در سطح مو کمک کرده و منجر به تقویت مو شود. در حقیقت ، یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که شامپوی حاوی پروتئین گندم دارای خواص عالی در بهبود موهای آسیب دیده به دلیل این پیوندهای دی سولفید است.

مزایای شامپو پروتئین گندم

آسیب مو را ترمیم می کند: موی انسان به طور طبیعی دارای غلظت بالایی از پیوندهای دی سولفید است. پروتئین گندم توانایی اتصال این پیوندهای شکسته را دارد و موهای آسیب دیده را به طور موثری ترمیم می کند.

آبرسانی به ساقه مو : پروتئین گندم هیدرولیز شده توانایی عبور از کوتیکول مو و آبرسانی ساقه مو را دارد.

از شکستن مو جلوگیری می کند: شکستگی مو می تواند به علت های مختلفی ایجاد شود ، اما دو دلیل اصلی آن خشکی و ضعف است. پروتئین گندم برای تأمین آب بدن و ترمیم پیوندهای ضعیف یا شکسته مو با هر دو فاکتور مقابله می کند. وقتی مو به اندازه کافی مرطوب و محکم باشد ، از قابلیت ارتجاعی بیشتری برخوردار است و به آن اجازه می دهد بدون شکستگی کشیده شده و ضربه بیشتری را تحمل کند. همچنین با تقویت مو ، به کاهش ریزش و شکستگی مو کمک می کند.

ظاهر کلی مو را بهبود می بخشد: مو وقتی مرطوب ، براق ، قوی و پر باشد بهترین حالت را دارد. پروتئین گندم علاوه بر تقویت درخشش و جلوگیری از شکستگی ، به حفظ رطوبت در مو نیز کمک می کند و ظاهر ضخیم تری به مو می دهد. در حالی که پروتئین گندم ممکن است مستقیماً روی رشد مو تأثیر نگذارد ، اما با جلوگیری از شکستگی / ریزش مو و ضخیم شدن ظاهر آن ، ظاهر کلی موها را تقویت می کند.

ملاحظات نوع مو

متخصصان ما موافقت می کنند که پروتئین گندم برای انواع موها به خصوص برای موهای آسیب دیده ، رنگی یا نازک بی خطر است ، و احتمالاً بیشترین سود را خواهند دید. اگر می خواهید رطوبت و قدرت را به رشته موهای خود اضافه کنید ، پروتئین گندم ممکن است تنها ماده مورد نظر شما باشد. شامپو پروتئین گندم ممکن است برای کسانی که موهای فر دارند ، بسیار مفید باشد ، زیرا ممکن است به حمایت از قدرت و فرم موها کمک کند.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.