کارخانه های تولید کننده مسواک – چگونه یک مسواک انتخاب کنیم؟

کارخانه های تولید کننده مسواک

کارخانه های تولید کننده مسواک چگونه یک مسواک انتخاب کنیم؟

از آن جایی که یک انسان به طور متوسط  1000 ساعت  در طول زندگی برای مسواک کردن زمان صرف می­ کند، مهم است مسواکی پیدا کنید که احساس راحتی را به شما انتقال داده و خوب کار کند و همچنین از محصولات بهترین کارخانه های تولید کننده مسواک باشد. از بین مدل­های متنوعی که در بازار موجود است کدام یک بهتر کار می­کند؟ سری زاویه دار،  مو بلند، دسته های چرخان و …

در واقع، بیشتر مسواک­ها هم احساس راحتی را به مصرف کننده القا کرده و خوب کار می­کنند. مهم است که به اندازه کافی برای مسواک کردن وقت بگذارید. بیشتر  مردم حداکثر 1 دقیقه برای مسواک کردن وقت می­گذارند. اما توصیه طنین بهداشت پارس به عنوان برترین کارخانه های تولید کننده مسواک، برای تمیز کردن همه قسمت­ های دهان و خارج کردن باکتری های  ایجاد کننده حفره در دهان لازم است  دو تا سه دقیقه  و حداکثر دوبار در روز برای مسواک کردن وقت بگذارید.

چگونه مسواکی انتخاب کنید که بیشترین احساس راحتی را به شما انتقال دهد.

در اینجا دستورالعمل­های از انجمن دندانپزشکی آمریکا ارائه می­ کنیم:

هر مسواکی که انتخاب کنید باید مویی نرمی داشته باشد.  مویی سخت ممکن است باعث شود بافت لثه عقب­تر از دندان­ها قرار گیرد که می­تواند ریشه دندان­ ها را در معرض آسیب قرار داده و حساسیت­شان را به  گرما، سرما و غذاها و نوشیدنی ­های خاص افزایش دهد.

مسواکی انتخاب کنید که قسمت سری آن به سادگی  در دهان جا شده  و بتواند در هر زمان یک تا دو دندان را مسواک کند.

مسواک ­های برقی دندان ها را بهتر از مسواک های دستی تمیز نمی­کنند. اما اگر مسواک برقی شما را بیشتر به مسواک کردن دندان­ ها و برای مدت کافی (2 دقیقه، دوبار در روز) تشویق می­کند ارزش هزینه کردن را دارد.

مسواک­ های برقی برای هر کسی که نیاز به دستیار برای تمیز کردن دندان ها دارند مانند بیماران آرتروزی،(یا هر شرایطی که محدوده حرکتی افراد را  محدود کند) ، افرادی که دندان­های نامرتبی دارند و تمیز کردنشان سخت­تر است، مناسب است.

هر زمان قسمت مویی مسواک پوسیده شد سریعا آن را عوض کنید.(معمولا هر سه ماه). همچنین همیشه بعد از بیماری مسواکتان را عوض کنید.

اگر می­خواهید برای یک کودک مسواک بخرید ، ویژگی­های زیر را مدنظر داشته باشید:

مویی نرم (برای آهسته تمیز کردن)

سری خیلی کوچک )که مناسب دندان­های نوزاد باشد)

دسته بزرگ (برای دست گرفتن راحت­ تر دسته­ ها)

انتخاب مسواک مناسب

کارخانه های تولید کننده مسواک

در ابتدا، انتخاب­ ها بسیار محدود و شامل دسته  فرسوده ­ای بود که در حدود سال 3500 قبل از میلاد استفاده  می­شد.

امروزه انواع مختلف مسواک از کارخانه های تولید کننده مسواک را می­توانیم از قفسه مغازه­ها انتخاب کنیم. اگر انتخاب برایتان سخت است کافیست تا از نمایندگان طنین بهداشت پارس که در فروشگاه ها مستقر هستند راهنمایی بگیرید.

از آنجایی که دسته­ های مسواک­ ها هیچ گاه نمی­توانند مورد تائید انجمن دندانپزشکی آمریکا واقع شوند، گام ­های ساده­ ای وجود دارد که بتوانید به کمک آن­ها بهترین نوع مسواک را انتخاب کنید.

چگونه بهترین نوع مسواک را انتخاب کنید:

کارخانه های تولید کننده مسواک

این راهنما را مطالعه کنید:

گام اول: تصمیم بگیرید که مسواک دستی یا الکتریکی انتخاب کنید. تا وقتی که دو دقیقه در روز  و دوبار در روز  با خمیردندان حاوی فلوراید  مسواک می­کنید  مهم نیست مسواک برقی یا دستی انتخاب کنید. اگرچه ممکن است بهتر باشد مسواک برقی انتخاب کنید اگر:

اگر حرکات دست محدودی دارید

با فشار مسواک می­زنید

بسیاری از مسواک­های برقی به شما هشدار می­دهند کی دو دقیقه مسواک زدنتان تمام شده. برخی سیگنالی می­فرستند  کِی 30 ثانیه مسواک زدن هر قسمت از لثه­ها تمام شده است.

گام دوم: به دنبال تائیدیه انجمن های دندانپزشکی باشید. همیشه بهتر است  مسواکی از محصولات کارخانه های تولید کننده مسواک را انتخاب کنید که مورد تائید انجمن دندانپزشکی باشد. محصولات طنین بهداشت پارس دارای تمام استانداردهای انجمن و سازمان های پزشکی بوده و می تواند کلیه نیاز شما را رفع نماید.

گام سوم: بهترین نوع  مویی مسواک را انتخاب کنید. بهترین متخصصان دندان موافقند که مسواک با مویی نرم برای دندان­ها بهترند  بخصوص برای حذف پلاک و باقیمانده مواد غذایی بهتر است از مسواکی با مویی نرم استفاده شود.

مسواک­هایی با موهای متوسط و سخت ممکن است برای لثه ­ها و مینای دندان بسیار سخت باشد. فقط در صورتیکه دندان پزشکتان توصیه کند با مسواک ­های سخت یا متوسط مسواک کنید در غیر اینصورت از مسواک­های نرم استفاده کنید. به همین دلیل است که کارخانه های تولید کننده مسواک اغلب مسواک با مویی نرم تولید می کنند.

گام چهارم: مسواک­هایی که سری کوچک دارند می­توانند بهتر به همه نقاط دهان برسند شامل نقاطی که دسترسی به آن­ها سخت است. همچنین بهتر است با پزشکتان مشورت کنید که از مسواک­هایی با سری مخروطی شکل یا شکل خاص دیگری استفاده کنید یا نه.

گام پنجم: براساس سلیقه می­توانید مسواک­ های غیرلغزنده، زاویه دار یا انعطاف پذیر را انتخاب کنید.

گام ششم: مسواکی به رنگ موردعلاقه تان انتخاب کنید.

هرچند وقت یکبار باید مسواکم را عوض کنم؟

مهم است که بعد از سرماخوردگی یا هر نوع بیماری دیگری مسواک خود را عوض کنید. درغیر اینصورت  ممکن است قسمت مویی، جرم­هایی که منجر به عفونت مجدد می­­شوند را به خود جذب کند و بعدا شما را آلوده کند.

وقتی که مسواک مناسبتان را انتخاب کردید در تقویم خود تاریخ سه ماه بعد را علامت زده که مسواکتان را عوض کنید.

نتیجه گیری: مسواکی که انتخاب می­کنید  بهتر است  موردتائید انجمن های دندان پزشکی باشد، سری کوچک و موهای نرمی داشته باشد و در رنگ دلخواهتان باشد.

چگونه از مسواکتان خوب مراقبت کنید

لازم است  از مسواک ­ها خوب مراقبت کنید تا پلاک ­ها را از دندان پاک کرده و دندان و لثه­ ها را تمیز کند.

این موارد را که توصیه برترین کارخانه های تولید کننده مسواک در کشور یعنی طنین بهداشت پارس است مطالعه کنید تا در خانه و حین مسافرت بهتر بتوانید از مسواکتان مراقبت کنید تا مسواکتان هم بتواند  سلامت  دهانتان را تضمین کند.

از محافظ مسواک استفاده کنید

بهترین روش نگه داری مسواکتان این است که مسواک را در محافظ نگه دارید. برای این منظور از کیسه­های پلاستیکی،  کاغذ توالت یا فویل استفاده نکنید. محافظ مسواک حاوی سوراخ­های هوا  است تا خشک شدن مسواک را تسهیل کند.

اجازه دهید مسواکتان کاملا  خشک شود

هوا برای خشک کردن مسواک لازم است. ممکن است فکر کنید نگه داری مسواک در محافظ­ های محکم  یا   قرار دادنشان در کابینت  یا کشو آن­ها را از باکتری­ ها دور نگه می­دارد. اگر هوای کافی برای  خشک کردن مسواک موجود نباشد ، باکتری بیشتری  رشد می­کند. کشو و کابینت­ها هم می­توانند جای مناسبی برای نگه داری مسواک باشند در صورتیکه هوای کافی برای خشک کردن مسواک موجود باشد.

چگونه از مسواک در مسافرت مراقبت کنید

کارخانه های تولید کننده مسواکقبل از اینکه به مسافرت بروید  پوشش مسواک یا  محافظ مناسب را انتخاب کنید تا  از سایر اقلام کیفتان محافظت شود. برخی کارخانه های تولید کننده مسواک مانند پاتریکس، همراه مسواک خود یک درپوش نیز قرار می دهند. البته فراموش نکنید که هر مسواکی، چه مسافرتی چه غیر مسافرتی باید هر سه ماه یکبار عوض شود.

کجا باید محافظ مسواکتان را نگه دارید

محافظ مسواکتان را از توالت و سینک دور نگه دارید. آیا می­دانستید  کشیدن سیفون می­تواند اثر آئروسول داشته باشد و جرم­ها را در هوا پخش کند؟ بستن درپوش توالت  می­تواند  مسواک را تا حد امکان از توالت و تعداد باکتری­های موجود بر مسواک دور نگه دارد.

دور نگه داشتن مسواک از سینک  هم می­تواند آن­ها را بهداشتی ­تر نگه دارد. هنگامیکه از سینک جهت شستشو استفاده می­کنید هم باکتری روی مسواک پخش می شود. جای مناسبی دور از سینک پیدا کنید و مسواک را آن جا قرار دهید. می­توانید از جای دیواری مسواک یا محافظ مسواک با در استفاده کنید. یا ان را در کابینت داروها نگه دارید.

مسواکتان را به اشتراک نگذارید

مطمئن شوید که هر عضو خانواده مسواک خودش را داشته باشند.

محافظ مسواکتان را  هر از چند گاهی تمیز کنید

مسواک و محافظش را هراز چندگاهی تمیز کنید. تمیز کردن مرتب آن می­تواند مسواکتان را از جرم، خاک و خمیردندان خشک شده محافظت کند. براساس جنس محافظ، می­توانید  آن را در  ماشین ظرفشویی قرار دهید یا آن را با دستمال مرطوب کننده تمیز کنید. یا از صابون و آب استفاده کنید. تمیز نگه داشتن محافظ مسواک می­تواندآن را از باکتری­ها  دور نگه داشته و به مویی مسواک آسیبی نرسد.

طنین بهداشت پارس دارای برترین کارخانه های تولید کننده مسواک بوده که با برند های پاتریکس و تورنتو و دورکو، توانسته به خوبی نیاز بازار کشور را تامین نماید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *