تولید کننده دهانشویه – توصیه های ضروری استفاده از دهانشویه

تولید کننده دهانشویه

همه آنچه که برای استفاده از دهانشویه نیاز دارید بدانید

دهان شویه محصول مایعی است که برای شستشوی دندان­ها، لثه و دهان  به کار می­رود. این محلول معمولا حاوی  ماده ضدعفونی کننده­ای برای کشتن باکتری های مضر است که می­توانند بین دندان ها  و روی زبانتان رشد کنند. البته طنین بهداشت پارس به عنوان تولید کننده دهانشویه برتر کشور به شما توصیه اکید می کند که از دهان شویه به عنوان جایگزین مسواک استفاده نکنید. و این محلول را به عنوان مکملی برای رعایت بهداشت دهان و دندان در نظر بگیرید.

برخی افراد از دهانشویه برای مقابله با بوی بد تنفس و برخی دیگر برای جلوگیری از آسیب دندان استفاده می­کنند.

همانطور که اشاره کردیم دهانشویه جایگزین مسواک یا نخ دندان نمی­شود و تنها  زمانی موثر است که به درستی استفاده شود. همچنین مهم است که درک کنیم فرمولاسیون محصولات مختلف حاوی ترکیبات مختلفی است و همه دهانشویه ­ها نمی­توانند دندان­هایتان را تقویت کنند.

طنین بهداشت برای رسیدن به رتبه برتر تولید کننده دهانشویه کشور تمام تحقیقات لازم توسط کارشناسان خود را برای تولید بهترین محصول انجام داده و توانسته به فرمولاسیون بسیار مطلوبی برسد.

چگونه از دهانشویه استفاده کنیم

تولید کننده دهانشویه

دستورالعمل استفاده از دهانشویه­ ها با توجه به برندشان متفاوت است. همیشه طبق دستورالعمل روی بسته بندی عمل کنید.

در اینجا دستورالعمل­ طنین بهداشت، تولید کننده اصلی دهانشویه را ارائه می­کنیم:

  1. ابتدا دندان­هایتان را به طور کامل مسواک زده و نخ دندان بکشید. اگر با خمیردندان حاوی فلوراید مسواک می­کنید قبل از استفاده از دهانشویه اندکی صبر کنید. زیرا دهانشویه فلوراید را از دندان­ها پاک می­کند.
  2. چه مقدار دهانشویه استفاده کنیم؟

محلول را در در دهانشویه یا فنجان پلاستیکی حاوی اندازه گیری به مقداری که روی دهانشویه ذکر شده بریزید. مقدار آن معمولا 3 تا 5 قاشق چای خوری است.

  1. شستشو

فنجان را در دهان خالی کرده و دور دهان بچرخانید.آن را قورت ندهید. به مدت 30 ثاینه در دهان بچرخانید.می­توانید تا عدد 30 بشمارید.

  1. تخلیه: سپس آن را در سینک خالی کنید.

چه زمانی از دهانشویه استفاده کنیم؟

برخی هر روز از دهانشویه برای برطرف کردن بوی بد دهان و برخی دیگر برای بهداشت دهان استفاده  می­کنند. متخصصان طنین بهداشت توصیه می­کنند که دوبار در روز از دهانشویه پس از مسواک  و نخ دندان استفاده کنید.

تحقیقات نشان می­دهد دهانشویه از تشکیل پلاک و التهاب لثه جلوگیری می­کند. تحقیقی در سال 2010 در اسکاتلند نشان داد که افرادی که روزانه از دهانشویه استفاده می­کنندگزارش کرده اند که  بیماری لثه، زخم  های دهانی یا لثه های ملتهب شده را درمان می­کند.

دهانشویه به کمک مواد تشکیل دهنده خود حاوی الکل، منتول و اکالیپتوس، با باکتری­ها مقابله می­کند. این مواد وارد شکاف­های بین دندان و نقاط غیرقابل دسترس انتهای دهان نفوذ کرده و فیلم باکتریایی را جمع آوری می­کند. ممکن است وقتی از آن استفاده می­کنید اندکی مزه تند و تیز بدهد. لازم به ذکر است تولید کننده دهانشویه پاتریکس به تولید هر دو حالت دهانشویه یعنی حاوی الکل و دهانشویه بدون الکل می پردازد.

تولید کننده دهانشویه

برخی  محلول­ های شستشو ادعا می­کنند به دلیل محتوی فلوراید، محصولشان  می­تواند مینای دندان را تقویت کند. تحقیقی در سال 2007  روی کودکان سنین مدرسه که از دهانشویه استفاده کرده بودند نشان داد که تعداد حفره­های دهان به میزان  50%  نسبت به کودکانی که از آن استفاده نکرده بودند کاهش داشت.

ترکیبات دهانشویه، دندان­ها را پوشانده و جذب مینای دندان می­شوند. در نتیجه به دندان­هایتان کمک می­کند دوام بالاتری داشته و به پلاک مقاوم­تر باشد.

هشدارهای پاتریکس، تولید کننده دهانشویه برتر در زمینه استفاده از دهانشویه

دهانشویه های برندهای متفرقه معمولا حاوی مقادیر زیادی الکل و فلوراید است. هر دو این ترکیبات نباید در مقادیر زیاد توسط کودکان استفاده شوند. به همین دلیل انجمن دندانپزشکی آمریکا،  دهانشویه را برای کودکان زیر 6 سال توصیه نمی­کند.

بزرگسالان نیز نباید دهانشویه را قورت دهند.

در صورتیکه با وجود استفاده از فلوراید همچنان دچار زخم­های دهانی می­شوید باید با دندانپزشکتان مشورت کنید. زخم­ های دهانی می­توانند منجر به مشکلات اساسی بهداشتی برای دهان شده و استفاده از دهانشویه نیز می­تواند به وخیم­تر شدن زخمها منجر شود.

طبق تحقیقات طنین بهداشت به عنوان تولید کننده دهانشویه برتر کشور، دهانشویه می­تواند برای  جلوگیری از بوی بد دهان، شستشوی پلاک­ها و مبارزه با بیماری ­های لثه استفاده شود. در صورتیکه بیماری لثه یا بوی بد دهانتان ادامه دارد با دندانپزشکتان صحبت کنید تا احتمال بیماری­های قلبی یا بیماری­های دهان را بررسی کند.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.