بزرگترین تولید کننده مسواک

بزرگترین تولید کننده مسواک

بزرگترین تولید کننده مسواک

شرکت طنین بهداشت پارس با بیش از 25 سال تجربه با تکیه بر تجارب، نوآوری‌ها و تصمیم‌گیری‌‌های مشارکتی و هوشمندانه به عنوان برترین تامین کننده مسواک و همچنین بزرگترین تولید کننده مسواک شناخته شده است.
این شرکت امروزه خود را به عنوان تامین‌کننده اول مسواک در تجارت و صنعت می‌بیند. پایگاه اصلی طنین بهداشت پارس در شهرک صنعتی عباس‌آباد واقع در پاکدشت، نقشی کلیدی دارد؛ اینجا جایی برای تحقیق و توسعه محصولات و روش‎ها و بلندپروازی برای تولید مکانیزه ‌می‌باشد.

 بزرگترین تولید کننده مسواک

استمرار و مسئولیت‌پذیری بخشی از فرهنگ شرکتی ماست. ما به نسبت به مشتریان، محیط و کارمندان خود حس مسئولیت‌پذیری داریم؛ در مقابل، هر عضو این شرکت نیز سهمی از مسئولیت‌پذیری برای تحقق وعده‌های کیفی دارد. ما بیش از 200 کارمند شایسته داریم که بزرگترین دارایی ما هستند و در سراسر ایران مشغول به کار هستند. ما جهت به کارگیری فناوری‌های جدید و فرایند‌های به روز تولید روی توانایی متخصصان خود سرمایه‌گذاری کرده‌ایم، به این دلیل طنین بهداشت پارس یکی از پیشرفته‌ترین کارخانه‌های تولیدی مسواک در ایران شده است.

مقدمه ای بر تاریخچه با کیفیت ترین مسواک ها

یک مسواک ابزار دندانپزشکی برای تمیز کردن دندان است که معمولا به همراه خمیردندان یا دهانشویه استفاده می­شود. مسواک از یک دسته پلاستیکی و قسمت مویی نایلونی که به قسمت سر آن وصل شده تشکیل شده است. طراحی معاصر مسواک مدل­ها و اشکال مختلف  را در بازار  ارائه می­کند که ارزش آن  به قیمت 600 میلیون دلار در اواسط دهه 1990 رسیده بود. بخشی به دلیل افزایش قیمت­ها، و بخش دیگر به دلیل  اینکه مسواک ­ها گاها جایگزین شده بودند. به طور متوسط، هر شخص در آمریکا  هر دو سال سه مسواک استفاده می­کند. اگرچه توصیه مجموعه طنین بهداشت پارس به عنوان بزرگترین تولید کننده مسواک کشور که به تولید با کیفیت ترین مسواک کشور نیز می پردازد، مصرف یک عدد به ازای هر سه تا چهار ماه است.

تحقیقات جدید پزشکی نشان داده­ اند مسواک زدن درست دندان­ها  می­تواند از ایجاد حفره در دندان­ها، التهاب لثه و آسیب­های دیگر دندان یا لثه که منجر به از دست دادن حداقل یک سوم از دندان­ها در بزرگسالان می­شود جلوگیری کند. بیماری­های لثه زمانی ایجاد می­شوند که پلاک  ایجاد شده روی دندان و لثه را می­پوشاند. پلاک از 75% باکتری­ها  تشکیل شده که سریع هم رشد می­کنند. اگر دندان­ها به درستی و هر روز مسواک نشوند، می­تواند منجر به آهکی شدن بزاق دهان شده و رسوب تشکیل می­دهد.

مسواک زدن دندان­ ها تا مدت­ها بعنوان روش مهمی در تامین بهداشت دندان­ها توصیه می­شد. فرهنگهای مختلف مانند مصریان، یونانیان، رومیان و هندی­ها دندان­هایشان را با  شاخه­های درختان تمیز می­کردند. برخی انتهای شاخه­ها را می­ساییدند تا  به راحتی بین دندان ­ها نفوذ کند. در قرن 15 چینی­ها مدل پیچیده­تری از مسواک را که از یک برس متصل به  دسته شکیل می­شد ساختند. ثروتمندان انگلیسی از مسواک­های نقره­ای استفاده می­کردند.

تغییرات مسواک

طراحی مسواک تا کنون تغییرات قابل توجه زیاد ی نداشته است. تا اوایل 1900، قسمت مویی آن از موی گراز سیبری شکیل می­شد. اما در 1938، مسواکی با موهای نرم  اختراع شد. طی یک دهه تولید  آنها گسترش پیدا کرد. در 1961، نوع­ الکتریکی آن تولید شد. اواخر1970، صنعت تولید مسواک شروع به تولید مدل­های جدید کرد. آن­ها شامل مدل­های جدید مو ، سایز و بافت بودند و دسته­های غیر سنتی داشتند. طنین بهداشت پارس به عنوان بزرگترین تولید کننده مسواک در کشور که همیشه به تولید با کیفیت ترین مسواک کشور نیز پرداخته است، همواره با تغییرات مثبت در این حوزه همگام بوده و بر کیفیت محصولات خود افزوده است.

انواع مسواک

در دهه 1990 ،  مدل­های بیشماری از مسواک   قفسه­ های فروشگاه­ ها را پر کرد و ادعاهای زیادی مبنی بر برتری برندی بر دیگری مطرح شد. مصرف کنندگان می­توانستند بین مسواک با موی زبر و نرم، طبیعی یا سنتی و  در انواع سایز، رنگ  و اشکال مختلف انتخاب کنند. بعنوان مثال، مسواک با دسته زاویه دار  برای مسواک زدن راحت­تر دندان­های عقبی طراحی شد.

مدل دیگری هم با برس زاویه دار  طراحی شد. مسواکی هم با  موی موج دار برای پاک کردن پلاک­ هایی که بین دندان­ها گیر افتاده بودند طراحی شد. طنین بهداشت پارس که به عنوان بزرگترین تولید کننده مسواک کشور شناخته می شود، در حال حاضر به طراحی مسواک با مدل های مختلف پرداخته و اقدام به تولید با کیفیت ترین مسواک های کشور میپردازد.

زحمات زیاد تولید یک مسواک معمولی

بزرگترین تولید کننده مسواک
مسواک پاتریکس با کیفیت ترین مسواک تولیدی کشور

همه تکنولوژی ­های پیشرفته به باتری یا سلول خورشیدی نیاز ندارند. مسواک ­های دستی مثال مهمی از تکنولوژی پیشرفته بدون باطری ­های لیتیمی یا میکروچیپ هستند. در حقیقت تفاوت­های­ علمی مهمی وجود دارد که طراحی مسواک ­های دستی امروز را  مهم تر از طراحی مسواک های نسل قبل می­کند. طبق پژوهش­ها، تفاو­ت­ های مختلفی بین رشته­ها و دسته ها وجود دارد که از پشتیبانی تحقیقات علمی و نه تحقیقات بازاری  برخوردارند. این تحقیقات معمولا در راستای کمک به بیماران دندانپزشکی می­باشد که معمولا فاقد تحصیلات دندانپزشکی هستند.

برای تولید مسواک، ماشین تولید کننده هر دسته مسواک را یک به یک در مسواک­ها قرار می­دهد تا روزانه تعداد زیادی مسواک تولید کند. ماشین رشته­های نایلونی را نصف کرده و در سوراخ دقیقی در سر دسته قرار می­دهد و در دسته محکم می­کند. ماشین این حرکت را 40 بار  برای هر مسواک انجام می­دهد. همه مسواک­ها تقریبا مانند هم تولید می­شوند. قسمت مویی در دسته پلاستیکی پر می­شود.

مرتب سازی

وقتی قسمت مویی مسواک کار گذاشته می­شوند، مسواک اندکی  به هم ریخته به نظر می­آید. مرحله بعد مرتب سازی مسواک است. تیغه ­های دستگاه مرتب ساز، رشته ­های خیلی بلند را کوتاه و ارتفاع همه آن­ها را یکسان می­کند.

در مرحله سوم سر قسمت مویی پولیش شده و گرد می­شود. مسواک­ها از بین دیسک پولیشرهای چرخان عبور کرده و در سطلی می­افتند. مرحله بعد بسته بندی است. سطل­ها به اتاق کنترل دما منتقل می­شوند. اپراتور مسواک­ها را روی نوار نقاله قرار می­دهد که شکل آن اجازه می­دهد به دقت با اندازه دسته تطابق یابد. سر مسواک به سمت بالا قرار گرفته و مسواک درون دستگاه ­های مهر قرار می­گیرد.

نام ،  آدرس و بقیه اطلاعات  روی دسته  مسواک پرینت می­شود نوار نقاله به سمت جلو حرکت می­کند و دسته­ای که  پرینت شده با دیگری جایگزین می ­شود. وقتی سطل پر می ­شود اپراتور دیگری ، مسواک­ ها را در ماشین دیگری قرار می ­دهد تا سلفون­ های جداگانه­ ای  دور هر کدام بپیچد.

دانشمندان موسسه DuPont نایلون را نیمه اول قرن اخیر  بدون اینکه از کاربرد آن آگاه باشند اختراع کردند. اولین کاربرد آن­ها جایگزینی با قسمت مویی طبیعی مسواک بود که نتیجه استفاده از آن جذب کمتر آب و نهایتا حفظ سفتی فیبر است. چندسال بعد سر تیز موی نایلونی مسواک گرد شد که موجب راحتی بیشتر استفاده از مسواک گردید. نتیجه مثبت دیگر آن تاثیر گذاری بیشتر مسواک در تمیز کردن دندان­ها با قسمت مویی گرد است.

بسته بندی

در مجموعه طنین بهداشت پارس به عنوان بزرگترین تولید کننده مسواک، همگام با برترین استانداردهای بهداشت جهانی، مسواک­ها  با مقوا یا پلاستیک بسته بندی­ می­شود. برچسب ­­­­ها که اطلاعاتی شامل قسمت سختی مو و توصیه ­هایی برای مصرف هستند روی بسته بندی قرار می­گیرد.

درنهایت، بسته بندی مسواک در بسته­های بزرگتر بسته بندی شده و به پخش کننده­ها تحویل داده می­شود.

دسته­ ها

فرآیند تزریق قالب به این صورت است که گلوله های پلاستیکی ذوب شده در قالب مسواک ریخته شده و سرد می شوند. به این ترتیب، دسته، سر و حتی سوراخ های کوچک ، اتومات شکل می گیرند.

پلاستیک  هم زده شده و به شکل گلوله تغییر می­کند.  سپس گلوله­ها  در ماشین قالبگیری  ریخته می­شود  که پلاستیک را تا زمان ذوب شدن گرم می­کند. سپس پیچ و پیستون  در حال چرخش پلاستیک مایع را در قالب دسته­ها می ریزد. قالب­ها کل دسته­ها را شکل می­دهند که شامل سوراخ­های کوچک می­باشد و به آن­ها هسته می­گویند. قسمت مویی مسواک وارد این بخش می­شود. در حالیکه پلاستیک در حال سرد شدن است، قالب ­ها محکم گرفته شده و فشار بر قالب وارد می­شود. وقتی قالب به اندازه کافی سرد شد گیره­ها برداشته شده و سنجاق­ های کوچکی، دسته­ها را به خارج از قالب هل می­دهند.

استانداردهای ارگونومیک

طبق مطالعات ارگونومیک که توسط تیم مجموعه طنین بهداشت انجام شده است، استفاده از دسته صاف راحت نیست. بهتر است دسته یکنواخت نباشد و در برخی نواحی فرو رفته و در برخی دیگر برجسته  باشد تا مطابق استانداردهای ارگونومیک باشد. همچنین طبق مطالعات بازاریابی باید با حداقل دو تا سه رنگ مختلف در دسته­ها، متفاوت به نظر بیاید.

یکی از چالش­های مهندسان شیمی در طراحی مسواک این است که افزودن رنگ به پلاستیک شفاف سخت است. ترکیب بی نقص دو پلاستیک به طوریکه مانند یک پلاستیک به نظر بیاید نیز چالش دیگری است.

آن­ها باید فرمولی بیابند که چسبناکی لازم برای چسبیدن به دسته پلاستیکی مسواک را داشته باشد.  پلاستیکی که استفاده می­شود باید بتواند تاثیر مخرب مواد شیمیایی موجود در خمیر دندان مانند نعناع را تحمل کند.

مسواکی که طی استفاده معمول در دهان مصرف کننده بشکند برای تولید کننده بسیار ناامید کننده است. بهترین پلاستیک برای دسته­ها از پالپ چوبی به نام سلولز تهیه می­شود. این ترکیب به سادگی شکل می­گیرد ولی گران است. مهندسان Eastman با  کو پلی استر هم کار کردند، ماده­ای که در بطری­های دولیتری سودا به کار رفته، تا پلاستیک ارزان­تری جایگزین کنند. یک ریال هم در تولید صرفه جویی شود می­تواند منجر به حاشیه سود بیشتر برای انجام انجام تحقیقات بیشتر شود.کو پلی استرها هم مانند سلولز عملکرد خوبی از خود نشان دادند.

بزرگترین تولید کننده مسواک
محصولات هتلی طنین بهداشت پارس

پیشرفت­های صنعت مسواک

همینطور که تولید مسواک به تکامل می­رسید برخی تغییرات از طریق الهام و برخی دیگر از طریق تحقیقات علمی در طراحی مسواک ایجاد شدند. بعنوان مثال طنین بهداشت پارس به عنوان بزرگترین تولید کننده مسواک، اقدام به گرد کردن سر قسمت مویی مسواک، یا سیاه کردنشان نمود.

برخی مسواک ها طوری طراحی شده­اند که شکل گنبدی در سطح مویی مسواک ایجاد می­کنند. موهای بخش مرکزی مویی کوتاه تر از موهای خارجی آن دارند.

قسمت مویی برخی مسواک ها نیز در چهار جهت مختلف با طول­های مختلف قرار دارند. سر آن نیز دارای رشته­های بزرگی با قطر و رنگ­های مختلف موجود است.

بزرگترین تولید کننده مسواک – مسواک کودک

همه تولید کنندگان مسواک مانند طنین بهداشت پارس که بزرگترین تولید کننده مسواک کشور است، مسواک هایی را نیز برای کودکان طراحی می­کنند. برند پاتریکس نیز ایده ­هایی دارد. با کمک گروهی متشکل از کودکان، پدر و مادرها و متخصصان رشد کودک، طنین بهداشت پارس مسواکی طراحی کرد که برای  کودکان در حال رشد مناسب باشد. تصور کنید می­خواهید دندان­های یک کودک را مسواک کنید. آن­ها همیشه مسواک را گاز می­زنند. محققان طنین بهداشت پارس و پاتریکس نیز متوجه این نکته شدند. در نتیجه، پوشش پلاستیکی کوچکی روی مسواک ­های خود طراحی کردند تا  لثه را از پلاستیک سفت محافظت کنند.

مسواک کودک پاتریکس به اندازه کافی بلند است تا در دست پدر یا مادر جا شود و به اندازه کافی عریض است تا در دست کودک قرار گیرد.

طنین بهداشت پارس با تولید بیش از 40 مدل مسواک توانسته است خود را به بزرگترین تولید کننده مسواک کشور بدل کند. این مجموعه با استفاده از دانش متخصصان خود توانسته به تولید با کیفیت ترین مسواک کشور پرداخته و نیاز آحاد مرد جامعه را رفع نماید.

این شرکت تاکنون در جهت ارتقا بهداشت مصرف‌کننده و انطباق با نیازهای روز، اقدام به تولید بیش از 100 مدل مسواک در طیف قیمت‌ متفاوت نموده است.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *