خمیردندان زغالی

خمیردندان زغالی

خمیر دندان زغالی پاتریکس

هیچ چیز طعم بهتری از یک برگر یا برخی از سبزیجات کبابی که در کوره زغالی آماده می شوند ، ندارد. اما ، شاید تعجب کنید اگر بدانید که زغال چوب علاوه بر پخت و پز ، کاربردهای دیگری مانند مراقبت از دهان و دندان هم دارد! محققان و متخصصان دندانپزشکی در سراسر جهان همچنان در حال تحقیق در مورد خمیردندان زغالی هستند تا ببینند آیا واقعا خمیردندان های زغالی آن چیزی که در موردشان گفته می شود هستند یا خیر.

زغال فعال چیست؟

زغال چوب توسط مواد طبیعی آهسته سوز ، مانند چوب ، زغال سنگ نارس یا پوسته نارگیل ساخته می شود. زغال فعال برای اهداف پزشکی با گرم شدن زغال معمولی ایجاد می شود و باعث متخلخل شدن آن می گردد. به همین دلیل است که طبق گفته کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده ، زغال فعال می تواند مواد شیمیایی سمی را به طور موثر جذب کرده و به دام بیندازد. اما خمیردندان زغالی چطور؟ آیا برای سفید شدن دندان ها موثر است؟

خمیردندان زغالی چکار می کند؟

خمیردندان زغالی

استفاده از زغال به عنوان روش تمیز کردن دندان چیز جدیدی نیست. در واقع ، رومیان باستان دندان های خود را با هر چیز از زغال تا پوست درخت مسواک می زدند. این پودر سیاه را حتی می توان در دستورالعمل خمیردندان در راهنمای خانه دارهای انگلیسی در قرن 19 یافت!

طبق مقاله ای که در ژورنال انجمن دندانپزشکی آمریکا (JADA) منتشر شده است ، دهه گذشته شاهد بروز مجدد انواع خمیردندانهای مبتنی بر زغال با ادعای خاصیت سفید کنندگی ، ضد باکتری ، ضد ویروس ، ضد قارچ و خوشبو کننده دهان بوده ایم. اما آیا خمیردندان های زغالی واقعا موثر هستند؟

آیا باید از خمیردندان زغالی استفاده کنیم؟

 ممکن است خمیردندان زغالی فواید زیادی داشته باشد ، اما اگر مستعد پوسیدگی دندان هستید ، توجه داشته باشید که همه این نوع خمیردندان ها حاوی فلوراید نیستند. از آنجا که اکثر دندانپزشکان می خواهند بیمارانشان به نوعی از فلوراید استفاده کنند ، دندانپزشک شما ممکن است یک شستشوی همراه با فلوراید را توصیه کند که به تقویت مینای دندان شما به عنوان مکمل خمیردندان زغالی شما کمک می کند. وقتی می خواهید خمیردندانی سیاه رنگ روی مسواک خود بگذارید ، نگران طعم و مزه آن نباشید: شما با تکه های زغال مسواک نمی زنید.

ممکن است سیاه باشد ، اما زغالی که در خمیر وارد شده به نرمی جوش شیرین نزدیکتر است. بسیاری از خمیردندان های زغالی نیز مانند هر خمیردندان سفید کننده دیگری حاوی مواد طعم دهنده هستند. با توجه به اینکه کربن زغال از زمان روم در حال استفاده بوده است ، بعید است به این زودی ها به طور کامل از قفسه ها محو شود. در حالی که تحقیقات در مورد خواص آن هنوز در حال انجام است ، بسیاری از مردم می دانند که خمیردندان زغالی ارزش امتحان کردن را دارد.

خمیردندان زغالی: فواید و خطرات آن

به گزارش news-medical استفاده از خمیردندانهای زغالی در حال تبدیل شدن به یک روند محبوب در مراقبت از دندان است. استفاده از آن با مزایای بهداشت دهان و دندان همراه است. با این حال ، اگر در تولید این محصول دقت و مهارت کافی وجود نداشته باشد به دلیل خواص سایشی بالای آن ، خطر خاصی برای اثرات سو بر سلامت دندان ایجاد می کند. همانطور که گفته شد برای بررسی کامل مزایای خمیردندانهای زغالی تحقیقات بیشتری لازم است.

زغال فعال چیست؟

 خمیردندان های زغالی حاوی زغال فعال است که سطح آن را در مقایسه با زغال ساده افزایش داده است. این قدرت جذب بالاتری به آن می دهد و باعث می شود بسیاری از مواد ناخواسته چسبیده به سطح دندان را از بین ببرد. این خاصیت استفاده از آن را در مقایسه با زغال معمولی به عنوان ماده تمیز کننده دندان سودمندتر می کند.

چگونه از زغال فعال در دندانپزشکی استفاده می شود؟

خمیردندان زغالی

استفاده از زغال فعال از قرن بیستم آغاز شد و بیشتر فقط برای سفید کردن دندان توصیه می شد. زغال فعال معمولاً از پودر کربن ریز حاصل از پوسته های نارگیل سوخته ، هسته زیتون ، زغال سنگ ، خاک اره یا زغال سنگ استخراج می شود. زغال چوب از محفظه ای با گرمای زیاد عبور داده می شود و با تغییر در ساختار داخلی زغال چوب ، کربن را فعال می کند و در نتیجه باعث متخلخل شدن آن می شود. فعال سازی شیمیایی معمولاً به پردازش گرمای فوق الذکر ترجیح داده می شود ، از کارآیی و سرعت بیشتری نیز برخوردار است.

زغال فعال دارای بار منفی است ، که تمایل آن را برای جذب مولکول های دارای بار مثبت به سمت خود مانند لکه های دندان و پلاک افزایش می دهد. برخی از مطالعات مشاهده ای نشان داده است که زغال فعال توانایی جذب پلاک انباشته شده روی سطح دندان را از خود نشان می دهد. زغال فعال همچنین دارای توانایی استثنایی در جذب ترکیبات دیگری است که مسئول لک شدن خارجی هستند. این خاصیت از بین بردن اجزای مضر به دلیل خاصیت جاذب زغال فعال است.

مزایای بهداشت دهان و دندان زغال فعال و خمیردندان زغالی

لکه های سطحی را از بین می برد و باعث سفیدی دندان می شود

لکه های خارجی به آهستگی در خارجی ترین قسمت ساختار دندان جمع می شوند که از آن به عنوان لعاب یاد می شود. این لکه های تدریجی در حال رشد به دلیل برخی مواد موجود در کافئین ، رنگ های خوراکی ، استعمال دخانیات و برخی از غذاهای تولید کننده لکه است. این لکه ها بر زیبایی کلی دندان تأثیر می گذارد. زغال فعال این لکه های خارجی را جذب می کند و منجر به افزایش سفید شدن دندان می شود.

پلاک های جمع شده را از بین می برد و نفس را تازه می کند

تحقیقات نشان داده است که زغال فعال به دلیل بالا بردن سطح pH حفره دهان به دلیل این که می تواند با اجزای اسیدی متصل شود ، منجر به حذف سریع ترکیبات اسیدی از دهان می شود. بنابراین زغال فعال و خمیردندان زغالی به از بین بردن پلاک کمک می کند و منجر به رفع بوی بد دهان می شود که به آن هالیوز می گویند.

خمیردندان زغالی پاتریکس از برترین محصولات تولید شده این حوزه در کشور و خاورمیانه بوده که به خوبی توانسته است اعتماد مصرف کننده را به خود جلب کند. این خمیردندان موجب از بین رفتن لکه های روی دندان بدون کوچکترین آسیبی به مینای دندان شده و بوی بد دهان را از بین می برد. شما می توانید این محصول را از کلیه فروشگاه های زنجیره ای در سراسر کشور تهیه کنید.

خمیردندان زغالی

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.