کارخانه های گوش پاک کن و تاریخچه آن

کارخانه های گوش پاک کن - بزرگترین تولید کننده گوش پاک کن

بزرگترین کارخانه های گوش پاک کن

مجموعه طنین بهداشت پارس که از بزرگترین کارخانه های گوش پاک کن کشور محسوب می شود توانسته است در کنار بزرگترین بودن، به با کیفیت ترین تولید کننده گوش پاک کن در کشور نیز بدل شود شود. در این مقاله کمی به تاریخچه و روند تولید این محصول پرداخته و به معرفی انواع گوش پاک کن می پردازیم. شرکت طنین بهداشت پارس با هدف بهبود سلامت جامعه، اقدام به ایجاد خط تولید گوش‌ پاک ‌کن پاتریکس در کارخانه طنین بهداشت پارس واقع در شهرک صنعتی عباس‌آباد نمود.  برند پاتریکس همگام با نیازهای رو به رشد مشتریان، در صدد پاسخگویی به نیازهای آن‎‌ها و تنوع بخشی به محصولات برآمده و بدین ترتیب توانست به جایگاه بزرگترین تولیدکننده گوش پاک‌کن در ایران دست یابد.

تاریخچه:

گوش پاک کن، معمولا دوکی شکل بوده و از دو انتهای پوشیده از پنبه تشکیل شده است. این سواب ها به مدت طولانی برای امور متفاوت مانند جراحی و بهداشت شخصی مانند پاک کردن گوش استفاده می شد.

کارخانه های گوش پاک کن - بزرگترین تولید کننده گوش پاک کن
لئو گرستنزنگ، مخترع گوش پاک کن

گوش پاک کن در سال 1920 توسط یک لهستانی-آمریکایی  به نام لئو گرستنزنگ اختراع شد. لئو مشاهده کرد که همسرش از خلال دندان که در پنبه  قرار گرفته برای  تمیز کردن گوش فرزندنشان  هنگام حمام استفاده کرد. او تصمیم گرفت گوش پاک کن هایی طراحی کند که با ریسک کمتر برای کودکان قابل استفاده باشد. او احتمال داد چنین محصولی برای اغلب پدر و مادرها جذاب باشد و بتواند بزرگترین کارخانه های گوش پاک کن را احداث کند. او شرکت خود را راه اندازی کرد تا گوش پاک کن و بقیه محصولات مرتبط با کودکان را به فروش برساند.

چند سال طول کشید  تا مشکلات مرتبط با طراحی محصول را حل کند.  مثلا اینکه چگونه مقادیر یکسانی از  پنبه  را در هر انتهای گوش پاک کن قرار دهد. درنهایت، او نه تنها محصول خوبی طراحی کرد بلکه به با کیفیت ترین تولید کننده گوش پاک کن بدل گشت و بسته بندی مناسبی هم برای آن طراحی کرد. بسته بندی، طوری طراحی  شده که  بتوان با یک دست آن را باز کرد.

طراحی:

طراحی گوش پاک کن از سال 1920  رشد چشمگیری داشته است. در بسیاری از موارد، کاغذ جایگزین چوب شده تا احتمال شکستگی آن را کاهش داده و بافت ظریف گوش را سوراخ نکند.اخیرا نیز پلاستیک ، انتخاب رایج برای گوش پاک کن است زیرا انعطاف پذیر بوده و نسبت به آب نفوذناپذیر است.

علاوه بر مراقبت از کودک، این محصول کاربردهای دیگری نیز دارد. هرکدام از این کاربردها، طراحی منحصر به فرد خود را دارد. بزرگترین کارخانه های گوش پاک کن علاوه بر بهداشت شخصی،  از گوش پاک کن در راستای اهداف صنعتی نیز استفاده می کردند. بعنوان مثال، گوش پاک کن های بلند چوبی برای نمونه برداری از محیط کشت های میکروبی کاربرد دارد. از همین نوع جهت  نمونه برداری از بافت گلو هنگامی که به دکتر مراجعه می کنید نیز استفاده می شود. بقیه کاربردهای صنعتی آن شامل تمیز کردن بخش های الکتریکی است.

مواد خام:

سه جزء اصلی تولید گوش پاک کن شامل دسته،  ماده جاذب که انتهای چوب را می پوشاند و بسته بندی نهایی.

بدنه:

بدنه می تواند از جنس چوب، کاغذ رول شده  یا پلاستیک رول شده باشد. محصولات مرتبط با بهداشت شخصی کوچک و سبک بوده  و حداکثر 75  میلی متر طول دارند. گوش پاک کن های مصارف صنعتی  معمولا درازتر بوده   و به دلیل کاربرد بیشتر آن،  محکمتر هستند.

ماده جاذب انتهایی

از پنبه به دلیل خاصیت جذب کنندگی آب، فیبر محکم  و قیمت کم آن در هر دو انتهای گوش پاک کن استفاده می شود.

کارخانه های گوش پاک کن - بزرگترین تولید کننده گوش پاک کن
گوش پاک کن های 100 عددی پاتریکس

بسته بندی

در بزرگترین کارخانه های گوش پاک کن بسته بندی آن براساس کاربرد آن متفاوت است. مواردی که برای بهداشت فردی کاربرد دارند در بسته های شفاف بسته بندی می شوند.   نوع دیگر آن که کاربرد میکروبیولوژی دارد باید قبل از استفاده استریل شود. این نوع دارای بدنه کاغذی است.

فرآیند تولید در کارخانه های گوش پاک کن

براساس نوع طراحی، فرآیند تولید نیز متفاوت است. فرآیند کلی در سه مرحله خلاصه می شود.ساخت بدنه، پنبه و بسته بندی نهایی

ساخت بدنه

براساس جنس، بدنه گوش پاک کن به روش های مختلفی ساخته می شود. جنس چوبی با ماشین تراش شکل داده می شود. جنس کاغذی با برش کاغذ و سپس رول کردن آن برای شکل دهی به بدنه استفاده می شود. جنس پلاستیکی  با فرآیند قالبگیری اکستروژن  تولید می شود.  ابتدا گرما داده شده  و سپس وارد اکستروژن شده و شبیه فرآیند تولید ماکارونی به صورت رشته ای خارج می شود. پس از تولید، بدنه گوش پاک کن ها درون قیفی ریخته شده تا قسمت پنبه ای بعدا به آن وارد شود.

اضافه کردن پنبه

این کار در بزرگترین کارخانه های گوش پاک کن متفاوت است اما به طور کلی در این مرحله چند ایستگاه کاری وجود دارد. اولین ایستگاه، قیفی پر از بدنه گوش پاک کن داریم که تکان داده می شود تا منجر به ریزش گوش پاک کن ها روی حامل چرخان شود. این حامل با مکانیسم طبل کار می کند که اطراف لبه ها دارای شکاف است. گوش پاک کن ها یکی یکی وارد این شکاف ها شده و به ایستگاه بعدی منتقل می شوند. هنگامیکه چرخ ، گوش پاک کن ها را حرکت می دهد، آن ها با چرخی برخورد می کنند که  منجر به چرخش بدنه گوش پاک کن می شود. حامل، گوش پاک کن ها را از یک ایستگاه چسب زنی به جلو می راند. جایی که به دو طرف گوش پاک ها چسب زده می شود.

در ایستگاه بعدی، پنبه وارد شده به فرم طناب، روی چرخی قرار گرفته و توسط بخشی روی انتهای چسبناک گوش پاک کن قرار می گیرند. پس از اینکه 0.05 تا 0.1 گرم  پنبه  روی گوش پاک کن قرار گرفت، یک سری تیغه چرخان، پنبه را از طناب جدا می کنند.

سپس انتهای گوش پاک کن از یک سری کانال باریک در حال چرخش عبور می کند. این کانال ها سپس فشرده شده و انتهای گوش پاک کن را به طور مرتبی شکل می دهند. عوامل شیمیایی هم ممکن است روی گوش پاک کن به کار بروند. از جمله عوامل شیمیایی می توان به  محلول پلیمر سلولز اشاره کرد که کمک می کند انتهای گوش پاک کن حالت خود را حفظ کند و از ایجاد لکه یا قارچ روی آن  جلوگیری می کند. در نهایت چرخ دیگری، گوش پاک کن را از حامل  به نوار نقاله  و سپس به واحد بسته بندی اتوماتیک انتقال می دهد.

کارخانه های گوش پاک کن - بزرگترین تولید کننده گوش پاک کن
گوش پاک کن پاتریکس

بسته بندی در کارخانه های گوش پاک کن

برای تبدیل شدن به با کیفیت ترین تولید کننده گوش پاک کن باید به مسائل مهم در زمینه بسته بندی توجه کرد. در مسیر بسته بندی، گوش پاک کن های ساخته شده از دستگاه شمارش عبور می کنند. هنگامیکه دستگاه شمارش آلارم می دهد که به اندازه کافی گوش پاک جمع آوری شده، سیگنالی به پیستون فرستاده می شود که گوش پاک کن ها را به جداکننده کاغذی می فرستد. جداکننده و گوش پاک کن درون کیسه پلاستیکی انداخته می شوند و در نهایت کل بسته جهت حمل و نقل بسته بندی می شود.

زباله/محصولات جانبی

فرآیند تولید گوش پاک کن براساس جنس محصولات، زباله هایی به شکل پنبه، پلاستیک، کاغذ یا ضایعات چوب تولید می کند. بخشی از زباله پنبه تولید شده، دوباره مورد استفاده قرار می گیرند. پلاستیکی که در دسته گوش پاک کن استفاده می شود مقاوم به گرماست که به این معنی است که می توان آن را دوباره ذوب و مورد استفاده مجدد قرار داد.

کنترل کیفیت در کارخانه های گوش پاک کن

در بزرگترین کارخانه های گوش پاک کن برخی  معیارهای کنترل کیفیت  برای اطمینان از اینکه گوش پاک کن ها قابل قبول هستند به کار می رود. بعنوان مثال بدنه گوش پاک کن باید چک شود تا اطمینان حاصل شود که نقصی ندارد، مانند شکاف یا بقیه اشکالات قالبگیری. پنبه انتهایی گوش پاک کن باید خالص، نرم  و با طول مناسب باشد. محصول نهایی باید فاقد گوشه های تیز و چسبناک باشد. رعایت این موارد بخصوص برای تمیز کردن گوش نوزادان ضروری است. برای کاربردهای دیگر گوش پاک کن، معیارهای دیگری مهم است. بعنوان مثال، کاربردهای زیستی باید تا زمان استفاده استریل باقی بماند. همچنین همه جعبه ها باید شمارش شود تا از عدم کمبود گوش پاک در هر بسته اطمینان حاصل شود.

طنین بهداشت پارس به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های گوش پاک کن در کشور توانسته است با استفاده از بروزترین متد روز و همچنین استفاده از پنبه ایتالیایی خود را به با کیفیت ترین تولید کننده گوش پاک کن در کشور بدل کند.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *